Sizlere en iyi kullanıcı hizmetini verebilmek için, web sayfamız tanımlama bilgilerini kullanmaktadır. Web sayfamızı ziyaret ederek, bu tanımlama bilgilerini kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Takviye Çubuğu/Nervürlü Demir Gerilim Testi (ASTM A370 ve A615, ISO 15630-1 ve BS4449)

#11 (36) değerine ulaşan geniş nervürlü demirin test edilmesi 700 kN (160 kip) değeri üzerinde yük gerektirebilir. Bu aralıkta bir nervürlü demirin test edilmesi için, hidrolik güce sahip bir evrensel test etme sistemini (1000HDX Modeli) tercih ettik. Bu SATEC™ Serisi gövde ihtiyaç duyduğumuz kapasiteyi (1000 kN veya 220 kip) sağlamakla kalmadı, bu boyutta bir nervürlü demiri test etmek için gerekli, pek çok güzel özelliği de hizmetimize sundu. 1/500 kapasiteli onaylanabilir aralığı bu makinenin daha küçük #3 değerinde nervürlü demir boyutları içinde kullanılmasına imkan verir.
 
Yuvarlak nervür demiri örneğini sabitlemek için, gövdenin açık önünü, kafa içi kamalı çenelerini ve bir V-oluklu çene setini kullandık. Kafa içi çeneler tam makine kapasitesini test etmemize imkan verdi. Seçtiğimiz çene adaptörü yüzeyleri, geniş dişli desene sahip şoka dayanıklı çelik araçlardan üretilmiştir. Nervürlü demir testi için inç başına 8 ila 20-dişli yapının işe yaradığını saptadık. Nervürlü demir örneklerinin sıra dışı yüzeylerini yakalamak ve örneklerin kaymalarını önlemek için geniş dişli motife ihtiyaç duyulmaktadır. Tersine, ince dişli motiflerin ise pul ve kir ile çabucak dolduğunu keşfettik. Çene adaptörü yüzeyleri ayrıca zamansız arızaların önüne geçmek amacıyla diş yüzeyinin başlangıç kısmında mekanik bir gerilim salma mekanizması içerirler.
 
Test sırasında örnek gerilimini yakalamak için özellikle nervürlü demir test etmek için tasarlanmış bir ekstansometre kullandık. Bu ekstansometre, sıra dışı nervürlü demir örnek yüzeylerini kıskaca alabilmek için tasarlanmış olup tipik nervürlü demir ölçü uzunluğu olan 200 mm (8 inç) değerini desteklemektedir. Bu ekstensometreler ortalama alan ve ortalama almayan tarzda ve diğer ölçü uzunluklarında mevcuttur.

Son olarak, testi ayarlamak için Partner™ yazılımında gerilim şablonunu kullandık. Yazılım bize ihtiyaç duyduğumuz test kontrolü, hız, kesme sensörü ve sonuçları gösterdi.

Çözüm Hakkında

Related Standards: ASTM A370 | ASTM A615 | ISO 15630-1 | BS4449
Numune Tipi: Yuvarlak
Materials: Metaller
Test Tipi: Çekme
İş Sektörü: Tüketici/Endüstri Ürünleri

You are viewing a static image in place of an informative flash animation. Please download Adobe® Flash Player and refresh this page to view the animation.
Bu Çözüm ilginizi çekti mi?
Bizimle İletişime Geçin

Konuyla İlgili Literatür

Endüstriyel Seriler - Yüksek-Kapasiteli Malzeme Testlerinde Mükemmellik   Endüstriyel Seriler - Yüksek-Kapasiteli Malzeme Testlerinde Mükemmellik
Industrial Series HDX Models   Industrial Series HDX Models

Laboratuvarlarımız

Instron uygulama laboratuvarları araştırma, geliştirme ve doğru ekipmanı bulmalarına yardımcı olmak için müşteri numunelerini test etme amacıyla kullanılmaktadır.
Size en uygun çözümü bulmak için Uygulama Uzmanlarımıza başvurun.