Hakkımızda


1946 yılında kurulmuş olan Instron®, malzeme testi endüstrisinde dünya çapında onaylanmış pazar lideridir. Amacımız müşterilerimize en yüksek kalitedeki ürünleri, uzman desteğimiz ve dünya çapındaki servisimiz ile ulaştırarak onlara en iyiye sahip olma deneyimini yaşatmaktır.

 • Endüstrideki, vidalı elektromekanik makinelerden servohidrolik yorulma, darbe, reoloji, doku mühendisliğine, yapısal test teçhizatına ve çarpma simülasyonu kızaklarına kadar destek sistemleri ve aksesuarları sağlayan en geniş ürün yelpazelerinden birini sunuyoruz
 • Dünya çapında rejeneratif tıptan, uzay, enerji ve güç üretimi, ağır endüstriler, elektronik ve otomotive kadar neredeyse her pazar ve endüstriden müşterilerimiz bulunmaktadır.
 • Ürünlerimiz, hizmetlerimiz, araştırma ve geliştirme, operasyonlar ve satış pazarlama boyunca özel kalite standartlarına kendimizi adamış bulunmaktayız
 • Müşterilerimizin test zorluklarının üstesinden gelmelerini ve endüstrilerinde ön sırada yer almalarını sağlayan teknolojileri ve çözümleri geliştirmek için yoğun bir şekildeyeniliklere yatırım yapıyoruz
 • Global altyapımız aracılığıyla ve dünya çapında yaklaşık 1700 çalışanla tüm müşterilerimize yerinde ulaşıyoruz
 • Müşterilerimizin her an test yapabilmesini sağlamayı amaçlayan geniş bir hizmet ve destek ağımız var
 • Biz sadece ürün satmıyoruz – müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak ve geri bildirimlere kapı açmak için ortaklıklar oluşturuyoruz

GENİŞ ÜRÜN PORTFÖYÜ

Instron, birçok alanda, çeşitli malzemelerin, bileşenlerin ve yapıların mekanik özelliklerini test etmek için kullanılan test makineleri üretir. Bu sistemlerin farklı  veya malzemeler veya standartlar için kullanılabilmeleri amacıyla aksesuarlar ve yazılım sunuyoruz.

Instron’un en geniş ürün grubu üniversal ve dinamik/yorulma test ekipmanlarını içermektedir. Diğer ürün grupları, darbe, reoloji, termo-mekanik ve burulma test sistemlerini içermektedir. Ürün kapsamımıza en son eklenen ürün grubu doku mühendisliği sistemlerimizdir. Aynı zamanda, başlıca otomotiv endüstrisi için tüm yapı ve bileşenleri test etmek için sistemler ve teçhizatlar da üretmekteyiz.

 Instron Products

GÜVENEBİLECEĞİNİZ KALİTE STANDARTLARI

ISO 9001 kalite standartları bağlı olarak Instron tarafından üretilmektedir. Müşterimizin veri bütünlüğü, güvenliği ve yatırımlarının korunmasının en önemli unsurlar olduğu bir ürün tasarımı felsefesiyle hareket ediyoruz. Böyle bir kalite taahhüdü neden mi bu kadar önemli? Çünkü, sistemlerimiz tarafından üretilen test sonuçlarının doğruluğu, yeniden üretilebilirliği ve güvenilirliği müşterilerimizin işlerinin başarısı ve ürünlerinin kalitesi için kritiktir. Test sonuçlarınıza ne kadar güvenmeniz gerekir?

TEMELİMİZ YENİLİK

Gerinim ölçen yük hücrelerine sahip malzeme testi makinelerini dünyaya tanıttığımız günden beri, Instron, müşterilerimizin testlerini geliştiren teknoloji ve hizmetler getirmek üzere araştırma ve geliştirme programlarına yatırım yapmaya devam etmektedir. Tarihimiz boyunca sayısız yeniliği ve endüstri ilklerini başarıyla gerçekleştirdik. Müşterilerimizin veri bütünlüğü, güvenliği ve yatırımlarının korunmasının en önemli unsurlar olduğu bir tasarım ve çalışma felsefesi uygulamaktayız. ARGE sürecimiz,test endüstrisine gelişmiş spesifikasyonların da ötesinde gelişmeler getirmek için müşterilerimizin gerçek çalışma alışkanlıklarına ve çalışma ortamlarına bakmaktadır.

Örneğin ElectroPuls™ test ekipmanı grubumuz, kullanılabilirliği artırmak ve üretkenliği geliştirmek için tasarlanmış yüzlerce detay içermektedir. Test bölgesi, bir kolun basitçe döndürülmesiyle ve bir düğmeye basılmasıyla ayarlanabilmektedir - başka hiçbir ekstra alete gerek yoktur. Müşteri çalışmalarımızdan, operatörlerin alçak gürültüyü tercih ettiklerini biliyoruz. Buna cevap olarak, yorulma testi endüstrisi için devrimsel bir değişim olan sessiz ve sadece gerektiğinde açılan yenilikçi bir soğutma sistemi ve yağsız doğrusal motor teknolojisi tasarladık.

ElectroPuls Product Family

GLOBAL OPERASYONLAR: MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN HER LOKASYONDA YEREL

Instron, Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik boyunca satış veya servis ofisleriyle yaklaşık 1700 çalışandan oluşan geniş bir ağa sahiptir. Bununla birlikte, Instron çalışanları 40'dan fazla dil konuşmakta, bu da müşterilerimizle yerel dillerinde iletişim kurmamızı ve dünya çapında mükemmel hizmet desteği vermemizi sağlamaktadır. Dünyayı 100.000'den fazla monte edilmiş makine ile kapsıyoruz.

Instron locations and employees

GÜVENİLİR HİZMET VE DESTEK

Instron'un dünya çapındaki servis kadrosu, sisteminize kullanım ömrü boyunca yüksek kaliteli montaj, ayarlama, eğitim, bakım, danışmanlık ve teknik destek sağlamayı amaçlamaktadır. Instron Profesyonel Servisleri 55 yıldan fazla bir süredir akredite hizmetler geliştirme deneyimiyle şunları desteklemektedir:

 • Müşteri hizmetine ve desteğine ayrılmış 300'den fazla personel
 • Yanı başınızda kendi dilinizde hizmet ve Instron'un teknik destek ve uygulama ekiplerine doğrudan erişim sağlayan bir yerel hizmet operasyonu
 • Mükemmellik merkezlerimizden tüm dünyada aynı gün çıkarılan parça ve ekipman malzemeleri

YOĞUN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ TAAHHÜDÜ

Bağımsız firmalar tarafından yapılan montaj sonrası müşteri memnuniyeti anketleri sonuçları her yıl, ürün kalitesi, müşteri hizmeti, montaj, uygulama uzmanlığı ve eğitim ile ilgili müşteri beklentilerini aştığımızı göstermektedir. Biz kendimizi sektördeki diğer firmalarla karşılaştırmıyoruz, dünyadaki en iyi üreticilerin en iyileriyle karşılaştırıyoruz. Geçtiğimiz yıl, %88 oranında müşteri memnuniyeti rapor ettik. Otomotiv endüstrisiyle karşılaştırıldığında, bu Instron'u Mercedes Benz, Lexus ve Toyota'nın yanısıra, BMW, Honda ve Ford gibi isimlerin üzerine taşımaktadır.*

BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanızweb formumuz aracılığıyla bir soru gönderin veya aşağıdaki numaraları kullanarak bize telefon ile ulaşın.

Uçkan Test ve Ölçüm Sistemleri San. ve Tic. Ltd.Şti.

Ulaşım (Google Map)

Ataşehir Bulvarı 38 Ada Ata 3-3 Plaza No:42/43

Ataşehir, İstanbul

34758

 • Tel: +90 216 5621052
 • Fax: +90 216 562 1053