Gerinim oranı (Uyumlu)

Sadece metal test tipi. Konum kontrol sırasında dış döngü gerinim hızı kontrolü. Bu, uygulanan rampa boyunca etkin kalan bir gerinim hızı tekniğidir. Bir dış döngü yazılım algoritması Bluehill'deki mevcut verileri akışını izler ve çekme gerinimi sensörü tarafından belirlendiği gibi kullanıcı tanımlı çekme gerinimi hızına erişmek için konum hızını değiştirir.

Gerinim hızı (Uyumlu) için, modun belirlendiği rampa boyunca numuneye bir ekstensometre bağlanmasını gerektirir. Test sırasında gerinimin maksimum sınırını aşması durumunda, mod varsayılan Gerinim hızına geri döner ve sabit çaprazkafa hızını kullanır. Gerinim hızı (Uyumlu) kontrol modu, istenen gerinim hızını korumak için, çaprazkafanın sürekli olarak güncellendiği Gerinim hızından farklıdır. Gerinim hızı, hedef gerinim hızı ve numune geyç (paralel) uzunluğu bazında tek bir konum hızı hesaplar. Bu hız, tüm rampa boyunca sabit kalır.

Gerinim hızı (Uyumlu) modu, doğrudan girdiğiniz hedef gerinim hızındaki Gerinim Hızından farklıdır, bunun yerine hedef gerinim hızı Bluehill'e hesaplatılır. Ancak, standartlar çoğunlukla metal test çalışmasının belirtilen gerilme hızı sınırlarında olmasını gerektirir. Sonuç olarak, testlerin standartlara uygun olduğunu doğrulamak için gerilme hızını manuel olarak hesaplamanız gerekir.

Gerinim hızı (Uyumlu) bir gerinim hızı algoritması kullandığı için, bu gerçek bir gerinim kontrol modu (yani gerinim cihazından geribildirim için doğrudan tepki veren) değildir ve bu yüzden test ettiğiniz standart gerilme gerekliliklerine uyumlu olduğunu teyit etmek için verilerinizi kontrol etmeniz gerekir. Gerilme/zaman eğrisini belirleyin ve testlerin standart baskı hızı gerekliliklerinde olduğunu doğrulamak için eğrinin lineer bölümünü hesaplayın.

Gerinim oranı (Uyumlu) modu HRD ekstensometresiyle uyumludur. Sadece 5500 Serisi test makineleri için geçerlidir.