Intsron Kalibrasyon ve Doğrulama Servisleri

40 yıldan uzun bir süredir Instron®, geniş ölçekli fabrika ve yerinde kalibrasyon servisleri içeren yüksek kalitede kalibrasyon hizmetleri sağlamaktadır. Küresel bir kalibrasyon hizmetleri tedarikçisi olarak Instron’un Avrupa, ABD, ve Brezilya’da laboratuarları bulunmaktadır. Tüm kalibrasyonlar, yerel bir Ulusal Meteoroloji Enstitüsü (NMI) aracılığıyla Uluslararası Birim Sistemi’ne (SI) göre takip edilebilmektedir.

Global Standartlara Uyum

Hizmetlerimiz, test sisteminizin ilgili standartlara ulaşacağından veya standartları aşacağından emin olacak şekilde tasarlanmaktadır. Kalibrasyon uzmanlarımız eğitimli olup ve tüm Instron malzeme test sistemlerini kalibre etmek ve doğrulamak için gerekli kalibrasyon araçları ve standartlarıyla desteklenmektedir. Instron ürünleri ailesine ek olarak Instron, tesisinizde kullanıldığınız farklı markalardaki diğer test aletlerinide doğrulayabilmektedir. Küresel yaygınlığımız, deneyimimiz ve düşük ölçüm belirsizlikleri malzeme test çözümleri konusunda bizi küresel bir kalibrasyon lideri yapmaktadır.

Veri Doğruluğunun Sürdürülmesi, Bütünlüğü ve İzlenebilirliği

Kalibrasyon laboratuvarlarımız, malzeme test sisteminizden elde edeceğiniz sonuçlarda yüksek bir güven elde edebilmeniz için gerekli olan yetkinliği, tarafsızlığı ve performansı gösteren ISO/IEC 17025 akrediteli laboratuvarlardır. Kalibrasyonlar, ISO ve ASTM gerekliliklerini sağlamak için veri toplama, belirsizlik analizi ve kontrolünü yerine getiren CalproCR Yazılımımızı kullanılarak yürütülmektedir. Instron’un sahip olduğu merkezi kalibrasyon bilgi ve çözüm deposu ayrıca, size e-mail yoluyla hızlı bir şekilde dijital olarak imzalanmış kopyaları göndermemizi olanaklı kılmaktadır. Çevrimiçi kalibrasyon doğrulama depomuz, sizin sertifikalarınız içerisindeki verilerin bütünlüğü ile uyumlu olarak elektronik dosyaların yararlarını ve esnekliğini sizlere ulaştırmaktadır.

Standardlar | CalproCR Yazılımı | Sertifikalar

Yerinde Kalibrasyon Hizmetleri

Dünyanın her yerine yayılmış olan Instron Hizmet ofisleri, yerinde kalibrasyon hizmetlerini sunmaktadır. Ekipmanlı, eğitimli ve sertifikalı yerel elemanlar tarafından yapılan kalibrasyonlar, Avrupa’da NVLAP under Lab Code 200301-0 tarafından akredite edilmiş High Wycombe’daki Kalibrasyon Laboratuarında, ABD’de NVLAP under Lab Code 200301-0 tarafından akredite edilmiş Norwood’daki Kalibrasyon Laboratuarında.

Fabrikada Kalibrasyon Hizmetleri

Instron fabrika tabanlı kalibrasyon laboratuvarları Norwood-ABD ve high Wycombe-İngiltere'de bulunmaktadır. Tesislerimiz Amerika'da NVLAP NVLAP under Lab Code 200301-0 ve İngiltere'de NVLAP under Lab Code 200301-0 olmak üzere kendi ulusal akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilmiştir ve hızlı geri dönüş süresiyle önemli maliyet tasarrufu sunuyoruz.

Fabrika Kalibrasyon Hizmetleri

Laboratuvarlar: Akreditasyonlar & Kapasiteler

Kalibrasyon laboratuvarlarımız dünya çapında bulunmakta ve sürekli genişleyen kapasiteleriyle üstün kalibrasyon hizmeti sunmaktadır. Aşağıdaki bölgelerde bulunan mevcut hizmetlerimizi gözden geçirebilirsiniz:

KuzeyAmerika, Avusturalya & Asya | Avrupa