Yerinde Kalibrasyon Servisleri

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki kalibrasyon aktiviteleri Instron® Merkezleri ve İngiltere’deki High Wycombe Avrupa Uzmanlık Merkezi tarafından koordine edilir. Labaratuvar, kalibrasyon işlemlerini High Wycombe’ daki asıl laboratuvarında gerçekleştirebildiği gibi Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerindeki 60’dan fazla yerel kalibrasyon personeliyle de yerinde kalibrasyon işlemi gerçekleştirmektedir.

Profesyonel kalibrasyon servislerimiz maliyetlerinizi ve aldığınız riskleri azaltmanıza yardımcı olur. Instron sağlamış olduğu geniş kalibrasyon prosedürleri sayesinde ISO ve ASTM malzeme test standartlarını karşılar. Kalibrasyonlarımız aşağıdaki standartların gereksinimlerini karşılamaktadır:

ISO/IEC 17025 | QS 9000 | ANSI/NCSL Z540-1 | ISO 10012-1 | ISO/TS 16949 | NADCAP

Pek çok farklı tip üretim testi sistemlerinin kalibre edilmesindeki tecrübelerimiz sayesinde bütün malzeme kalibrasyon test ihtiyaçlarınızı tek bir temas ile sağlıyoruz.

Instron Yerinde Kalibrasyon Servisi

Tip Standart Tanım
Hız Doğrulama

ASTM E 4

ISO 7500-1

Test makinelerinin;  ISO 7500-1 ve ASTM E4 standartlarında 0.01N'dan 5MN'a kadar Gerilim ve Basma doğrulamaları

Gerinim(Extensometer) Doğrulama

ASTM E83

ISO 9513

ISO 527

ASTM E399

Doğrulama ve Sınıflandırma – Ekstensometre ve COD Ölçer
Yük Çerçevesi Hiza Doğrulaması


ASTM E1012

Çekme yükü altında hiza doğrulaması

Yer değiştirme - Lineer Doğrulama
- Çaprazkafa veya erişim düzeneği eksen yer değişikliği 
Aralık: 50 micron - 1000 mm

Hız - Lineer Doğrulama
- Çapraz Kafa hızı 
Aralık: 0.05 - 2500 mm/dk
Yer değiştirme – Döner Doğrulama
-

Burulma erişim düzeneğinin  dönme yer değiştirmesi

Tork Doğrulama

-

Burulma erişim düzeneği doğrulama
Aralık: 1 - 100 Nm

Sıcaklık Doğrulama
- Sıcaklık Kabinleri (-30 to 500˚C)
Sünme Doğrulama
ISO 7500-1
ISO 7500-2
Sünme Makineleri (Yüksüz ve Y)
Sarkaç Çarpışma Doğrulama
ISO 13802
ISO 179
ISO 180
ISO 8256
ISO 9854
ISO 7628
ISO 148-2
ASTM D256

ASTM D6110

ASTM D1822

ASTM E23

Çentikli bar çarpışma testi

Düşme Kulesi Çarpışma Doğrulama
- Düşme Kulesi Tipi Çarpışma Makinelerinin aşağıdaki doğrulamaları
  • Yer Değiştirme
  • Hız
  • Güç
  • Kütle

En Yüksek Standartlara Sertifikasyon ve İzlenebilirlik

Doğrulama işlemlerimizde kullanılan tüm Instron referans cihazları(kalibrasyon cihazları) doğrudan ulusal stadartlarla ve Birleşik Krallık Ulusal Fizik Labaratuvarı (NPL), ABD Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST), veya diğer uluslararası tanınan Ulusal Ölçüm Enstitüleri (NMI’ler)ölçüm birimleri uyarınca izlenebilir. Tüm prosedürler tanıtılan ISO veya ASTM standartlarını karşılmakta veya onları aşmaktadır. Ayrıca, her dönüştürücü için gerçek doğrulama sonuçlarını her puan için ilgili izlenebilirlik ve kesin olmayan verileri ile birlikte kapsamlı bir rapor olarak gösteren sertifikasyon işlemleri bulunmaktadır.

Kalibrasyon labaratuvarlarımız tarafından hazırlanan kalibrasyon sertifikaları sayısal şifreli bir formatta sunulmaktadır. Bu müşterilerimize önemli dökümanlar üzerinde esnek bir veri depolama, veri kurtarma ve tekrar üretme imkanı tanımakla beraber bu dökümanlar üzerinde izinsiz değişiklik yapılmamasını da güvence altına almış olur. Çoğu durumda, kalibrasyon sertifikalarımız İspanyolca, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerde de sunulabilmektedir.

Yatırımınızı Koruyun

Test cihazı performanslarının zamanla değişebileceğinin farkındayız. İster sizin, ister müşterilerinizin planı dahilinde, periyodik saha doğrulamaları sayesinde isabet ve tekrarlanabilirlik güvence altına alınır, ve herhangi bir tamir veya ayar gereksinimlerinde size bilgi verilir.