Tamir Hizmeti ve Yedek Parça

İhtiyacınız Olduğunda Destek Yanınızda

Sisteminiz çalışmadığında masraflarınz çoğalabilir, üretkenliğiniz düşer ve müşterilerinize verdiğiniz taahhütler riske girebilir.

Arıza esnasında atıl süre ve buna bağlı olan masrafları en aza indirmek için koruyucu bakım hizmetleri sunuyoruz. Tamir gerektiğinde değişim parçaları envanteri ile donanmış, deneyimli tamir servisi elemanlarımız; sisteminizi hızlı ve verimli bir şekilde yeniden kurmak için hazırdır.

Teknik ve ekonomik ömrü boyunca sisteminize destek oluyoruz. Uygun olduğu takdirde, test ekipmanınızın ömrümü uzatmak için yenileştirme öneriyoruz. Bu sayede tamir masrafları önemli ölçüde azaltıp ve yatırımızdan maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Yerinde Tamir

Eğitimli servis mühendislerimiz, işletmenize gelerek test sisteminizi tamir ederler. Kapsamlı Servis Anlaşması’nın bir kısmı satın alınarak bu servisten yararlanabilir ve masraflarınızı daha da azaltabilirsiniz.

Hazırlanma ve planlama, ekipmanınızın atıl zamanını azaltmada kiritik noktalardır. Yerinde tamir esnasında hızlı ve etkili olabilmek için her türlü çabayı gösteriyoruz. İşletmenizde onarımı seçtiğinizde öncelikli olarak yapılacaklar:

  • Gelecek ziyaretten sizi haberdar etmek ve gelme amacımızı hakkında sizden teyit almak
  • İşletmenize girebilmek için gerekli tüm ön-onayların alınması
  • Ekipmanlarınıza dair kayıtlarımızın doğruluğundan emin olmak
  • Son hizmet ziyaretimizden bu yaba bir değişiklik olup olmadığını kontrol etmek
  • Tamirat sonrası kalibrasyonun yapılmasını görüşün

Fabrika Tamirleri ve Yenileme

Test sistemi ve aksesuarlarınız kendi yerinizde tamir edilemiyorsa fabrikalarımızdan birinde tamir edilmelerini sağlıyoruz. Özel fabrika tamir mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz ekipmanlarınız hakkında yılların getirdiği tecrübeye sahip olup; montaj, transdüser tamiri, elektrikli parçalar, devre parçaları, hidrolik aktivatörler ve daha fazlası hakkında bilgilidirler. Tamir ve ekipman performansının testi için gerektiğinde teknisyenlerimiz parça, kaldırma cihazları ve fabrika uzmanlarına ulaşabilir. Tamir fabrikalarımızdan birinde gerçekleştiriliyorsa, tamirden sonra parçalar orijinal fabrika özelliklerine göre test edilirler.

Parça Değiştirme

Sisteminizin tamirini çabuklaştırmak için geniş çapta stokumuz vardır. Fabrika özellikleri çerçevesinde çalışacağını garantileyen testlerden geçirilen hem yeni hem fabrikada tamir edilmiş parçalar sunuyoruz. Kontratlı müşterilerimize, hızlı parça değişimi için tamir edilmiş transdüser seçenekleri (yük hücreleri ve ekstensometreler) de sunuyoruz.

IQOQ

Tamirler tamamlandıktan sonra yazılımın güncellendiğini veya veri sinyallerinizle alakalı elektroniğin değiştirildiğinden emin olmak için sisteminiz tekrar nitelendirililir (gözlemlenir). Servis mühendisi ekibimiz, Instron ekipmanınızın amacınıza uygun olduğuna ve geçerli sonuçlar alacağınıza emin olmanız için tasarlanmış Calibration and IQOQ süreç tasarım ve Kalibrasyonu destekleyen dökümantasyon ve geçerlilik temin eder. (21 CFR 820.72).