Stent Malzemelerinin ve Yapılarının Yorulma Testi

meydan okuma

Stent ve stent greftlerinin geleneksel test yöntemi (örneğin ASTM F2477 standardı), önceden belirlenmiş sayıda döngüye sahip kan akışını simule eden nabız atış basıncına bağlı tüm donanımı kapsamaktadır. Ekipmanlar kırılmasa dahi, testin başarılı sayılması için basit bir geçme/kalma kriteri kullanılmaktadır. Ne zaman ve hangi koşullar altında kopmaların gerçekleşeceği ile ilgili olarak daha fazla bilginin sağlanması, kardiyovasküler implant ekipmanlarının karakterizasyonu ve değerlendirilmesi için mevcut in vitro yöntemlerinin geliştirilmesine yönelik girişimlerde bulunulması amacıyla endüstriyel işlerin üstlenilmesi gerçekleştirilmektedir.16 Station Carousel

Stent Systems Complete System Half in Bath

WaveMatrix2 Screen

bizim çözümümüz

Numunelerin sembolik örneklerinin değerlendirilebilmesi ve ayrıntılı test süresinin azaltılmasına imkan sağlanmasıyla birlikte çeşitli örneklerin tek sistemde test edilebilmesi gerekmektedir. ElectroPuls® E3000 Tümü-Elektrik Test Cihazı için mevcut çok örnekli fikstür, kardiyovasküler implant üreticilerine uzun süreli yorulma özelliğine sahip nikel-titanyum (Nitinol) ve paslanmaz çelik stent malzemelerinin ve yapılarının incelenmesi sırasında yardımcı olması amacıyla geliştirilmiştir.

Her bir örnek istasyon, teste tabii tutulan malzeme ve yapılar için özgün olan yorulma-nominal yük hücresini, hassas hizalama ayarını ve çenelerini belirtmektedir. Örneklerin laboratuarda test edilmesi amacıyla tüm istasyon sıcaklık kontrollü bir banyoya batırılmıştır. Test, kullanıcılarına yardımcı olacak nitelikteki birçok sayıda özelliği kapsayacak şekilde tasarlanmış WaveMatrix2 Dinamik Test Yazılımı tarafından kontrol edilmektedir. Bu belirtilen özellikler, akışkan yatağın entegre sıcaklık kontrolü, her bir yük hücresi okumalarının anında görüntülenmesi ve her bir numunenin kırılmasında etmen olma eğilimdeki kuvvetlerin izlenmesini içermektedir.

ilgili içerik

ElectroPuls® 16-Station Testing System

The Electropuls 16-Station testing system performs high cycle fatigue testing on multiple samples simultaneously, with a fatigue-rated load cell included on each station. The fixture uses a carousel designed with high stiffness and low mass to enable high frequency testing and reduce test time.

ElectroPuls® Brochure

ElectroPuls instruments are state-of-the-art electrodynamic test systems for dynamic and static tests on materials and components. Powered entirely from a single-phase mains supply, they feature the latest in testing technology and a host of other user-oriented features.

WaveMatrix2 Brochure

WaveMatrix2 is intelligent software designed for fatigue and dynamic testing of materials and components. It delivers flexibility - run everything from a simple static ramp, to cyclic waveforms through to complex multi-step, multi-axial tests The highly visual environment with integrated tabular screens, clear menu structures, time-based matrix test preview and configurable live test workspace is designed to be intuitive and instill confidence. Packed with intelligent features, such as data reduction and built-in project organization, designed to simplify your testing.